Post 22 paź 2010, o 17:07

19.11 - Warszawska PREMIERA filmu "Handel skórą"

Obrazek

19 listopada (w piątek) odbędzie się premierowy pokaz filmu "Handel skórą" ("Skin trade").

W filmie zobaczymy uliczne wywiady z kobietami od stóp po głowy ubranymi w futro, dowiemy się czy sztuczne futro jest na pewno sztuczne, czy zwierzęta muszą być zabijane aby kontrolować ich liczebność i kto wolałby się rozebrać niż założyć martwe zwierzę.

Na temat współpracy z redaktor naczelną "Vouge" - Anną Wintour opowie nam jedna z jej byłych podwładnych, a o tym jak się wprowadza nowych projektantów do świata mody - Todd Oldham.
Usłyszymy też na temat innych niewykorzystujących w swoich kolekcjach naturalnych futer markach (jak Calvin Klein, Ralph Lauren, Stellla McCatney czy Tommy Helfiger) oraz o tym z czym wiąże się wykluczenie tego zwierzęcego materiału z kolekcji.


"Handel skórą" wbija w fotel od pierwszej do ostatniej minuty. Słuchając wywiadów i historii ludzi, którzy wypowiedzili walkę przemysłowi futrzarskiemu, czujemy ich emocje i zaangażowanie. Udziela nam się ich pasja i chęć poprawy losu zwierząt.

"Handel skórą" powinna obejrzeć każda miłośniczka mody, amator dobrze nakręconego filmu dokumentalnego oraz obrońca zwierząt pragnący poszerzyć swoją wiedzę w temacie futer.
Po pokazie: dyskusja, mini-pokaz etycznej mody, gratisy i inne atrakcyjne niespodzianki.

19 XI (piątek)
Traffic Club, ul. Bracka 25
godzina 18:00
WSTĘP WOLNY


PO POKAZIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘPo pokazie zapraszamy na dyskusję oraz prezentację sztucznych futer oraz innych alternatyw najbardziej znanych marek, przygotowaną przez
Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Dzięki pomocy MSKPU będą mieli Państwo również możliwość przeprowadzenia wywiadów z młodymi projektantami, stosującymi etykę w zawodzie.

Patronat medialny nad pokazem objął magazyn E!stilo.

http://www.skintradethemovie.com/
http://www.antyfutro.pl

Obrazek