Post 22 lis 2010, o 21:38

27.11 - Trójmiejski Dzień Bez Futra

Zapraszamy na obchody Ogólnopolskiego Dnia Bez Futra, który odbędzie się w sobotę 27 listopada 2010 o godzinie 13:00 przy Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Kilka faktów na temat futer naturalnych:

Futro to krwawa moda, okupiona cierpieniem milionów zwierząt. 60 milionów zwierząt zabijanych jest na świecie rocznie, legalnie i nielegalnie, z przeznaczeniem na wyroby ze skóry! Dzieje się to pomimo faktu, że istnieje wiele alternatyw dla naturalnych futer, w postaci wielu tworzyw cieplejszych i wygodniejszych niż futro.

Zwierzęta więzione w klatkach, żyjące z przeznaczeniem na futro produkują w trakcie swojego życia miliony ton odchodów, które zatruwają ziemię i wody gruntowe.

Potrzeba 3,3 tony pożywienia do wyhodowania zwierząt, z których uszyje się tylko JEDNO futro. Również, że 1 650 000 ton żywności przeznacza się do ferm w systemie hodowli intensywnej, podczas gdy 50 000 ludzi umiera dziennie z powodu niedożywienia.

Setki tysięcy ludzi umiera z powodu chorób wywołanych brakiem wody. Wody tej używa się do wyhodowania milionów zwierząt po to, aby zadowolić luksusowe potrzeby i lenistwo ewolucyjne społeczeństwa.

Śmierć zwierząt dzikich powoduje zubożenie bioróżnorodności, wzrost kłusownictwa, niekontrolowany wzrost manipulacji genetycznej osobników przeznaczonych na skóry. Warto wiedzieć, że na jedno okrycie potrzeba 55 norek, 18 lisów, 8 wilków, 20 wydr, 100 szynszyli, 11 rysiów, 8 psów, 20 kotów, które umrą śmiercią zadaną przez elektrody umieszczone w ustach lub odbycie, lub uduszone gazem, zabite palami lub powieszone. Także zedrze się z nich skórę, kiedy jeszcze będą żywe.

Zwierzęta hodowane na furta uwięzione są w klatkach, choć ich zachowanie różni się od zachowania zwierząt domowych. U zwierząt tych rozwijają choroby psychiczne, przeżywają stres i strach. Samookaleczają się, wygryzają sobie sierść, czy też zjadają swoje ekskrementy a nawet swoje potomstwo, rozdrażnione z powodu zamknięcia. Z braku kontroli na sobą rzucają się na kraty i powtarzają te same ruchy. Futra szyte są ze zwierząt oszalałych, z bólu, śmierci i braku wrażliwości.

Mając alternatywy dużo skuteczniejsze dla ochrony przed zimnem, wolimy używać starą metodę kradzieży, tortury i rzezi.

Pokażmy wspólnie nasz sprzeciw wobec używania futer naturalnych!

Więcej faktów o futrach: http://futro.empatia.pl/fakty.php