Post 1 gru 2009, o 08:45

Dzień bez Futra 2009 - Katowice

Obrazek

Jak Katowice protestowały przeciwko futrom?

W piątkowe popołudnie na ul. Dyrekcyjnej i Stawowej katowiccy aktywiści po raz kolejny protestowali przeciwko futrom naturalnym. Jak w Katowicach minął Dzień Bez Futra 2009?
Obchody Dnia Bez Futra zostały w Katowicach zorganizowane przez działaczy Frontu Wyzwolenia Zwierząt i organizacji Viva!-akcja dla zwierząt. W tym roku w Katowicach odbyły się dwie manifestacje - mniejsza pod sklepem futrzarskim na ul. Dyrekcyjnej i większa na ul. Stawowej.

Protestujący przeciwko futrom naturalnym założyli białe koszulki na których namalowane były litery, a ustawieni obok siebie aktywiści stworzyli napis "stop rzezi". Każdy z nich dodatkowo trzymał znicz w dłoniach.


Więcej na tej stronie.

"Nie" dla futer w Silesia City Center

Krwawa inscenizacja przed sklepem z futrami zakończyła się interwencją ochrony SCC. Tylko u nas zobaczysz wydarzenie, nakręcone ukrytą kamerą przez reportera MM. Akcja miała charakter akcji bezpośredniej, tzw. direct action, odbyła się przed sklepem Leopardi mającym w swoim asortymencie kolekcję naturalnych futer. Była to druga część działań śląskich aktywistów w ramach ogólnopolskiego Dnia bez Futra.

Reszta artykułu i film na tej stronie.