Post 27 kwi 2010, o 19:49

Taca na CDQ (Warszawa i nie tylko)

do: szanownych bywalców CDQ
artystów, muzyków, DJ-ów
Warszawiaków i przyjezdnych
znajomych i pół znajomych
oraz każdego, kogo choć trochę
interesuje nasza działalność

JEST AKCJA!!!

… aby maj, 113 - ty miesiąc działalności CDQ nie był ostatnim, pozwoliliśmy sobie skierować do Was mały apel p.t.:

"TACA NA CDQ"

Działający nieprzerwanie od 10 lat klub boryka się w tej chwili z bardzo trudną sytuacją finansową, która uniemożliwia dalszą realizację zaplanowanych projektów. Jeśli nie uda się podreperować budżetu, wiosną 2010 CDQ zniknie z kulturalnej mapy Warszawy.

Dlatego prosimy o wszelkie formy wsparcia i poparcia:
- od dobrego słowa (wpisy do księgi pamiątkowej „Tacy na CDQ” http://www.cdq.pl/taca ),
- przez wszelkie pomysły i propozycje inicjatyw (organizacja imprez rozrywkowych, spotkań firmowych, wynajmu sal itp.)
- aż po indywidualne datki mogące wesprzeć nasz budżet (czyli tzw. grosz do grosza…)

JEST AUKCJA!!!

Chcemy się z Wami podzielić naszymi zbiorami. Zapraszamy na aukcję unikatowych plakatów CDQ od samego początku istnienia klubu. Warto. To przecież spory kawałek muzycznej i kulturalnej historii stolicy. (szczegóły na http://www.cdq.pl)

Przypomnijmy sobie, ile w ciągu tych 10 lat się wydarzyło…

Rozpoczęliśmy działalność dokładnie 31 grudnia 2000 roku o godz. 12:00. imprezą „24-GODZINNY SYLWESTER DOOKOŁA ŚWIATA”.

Antymainstreamowy charakter miejsca od razu stał się oazą dla indywidualności i freaków artystycznych. Pod tym dachem rozbrzmiewały niemal wszystkie gatunki muzyki: od drumnbassu i minimalu do folku, ska i klasycznego rocka. Już w 2001 r. wyróżniono nas nagrodą City Zona przyznawaną przez miesięcznik „City Magazine”, a w 2004 roku przez tygodnik „Wprost”, nagrodą „Znak na tak”. Za „alternatywny, unikatowy i wysoki poziom artystyczny miejsca”.

Jako pierwsi gościliśmy w Polsce takie gwiazdy jak: Arrested Development, Stereolab, Peaches, Gogol Bordello, Jimi Tenor, Lee Perry, Dillinja, Gonzales, Z’EV, Donna Regina, Julian Marley, Hugo Race, Alec Empire, The Skatalites, Aggrolites, Dub Syndicate, Rykarda Parasol i wielu innych…
Koncerty i imprezy CDQ wielokrotnie były transmitowane w stacjach radiowych: Radiostacja, Polskie Radio Bis / Euro, Akademickie Radio Kampus. Niektóre z wydarzeń zostały zarejestrowane i wydane lub pokazane w formie telewizyjnych retransmisji: Hugo Race, Mitch & Mitch; oraz w TVP Kultura. (sprawdź: http://www.tvp.pl/kultura/mloda-sztuka/koncerty-w-cdq )
To tutaj w 2007 roku zrodziła się Mazowiecka Scena Muzyczna, w ramach której zagrało blisko 200 zespołów z Mazowsza. Organizacją tych środowych koncertów zajmuje się powołana przy klubie Fundacja Kopalnia Złota.

Inne warte przypomnienia wydarzenia z życia CDQ: Festiwal MIA100 KOBIET, Cykliczne spotkaniach z kulturą brytyjską SHAANTI, „24-godzinny Sylwester dookoła świata”, Małanka, czyli ukraiński sylwester, Mistrzostwa Polski w Grze na Flipperach (CDQ jest też siedzibą Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego), Koncert Wolny Tybet 2008, a z okazji 60. rocznicy podpisania Deklaracji Praw Człowieka wystąpił zespół Fun-da-mental!

Poza organizacją koncertów i imprez z udziałem gwiazd CDQ wspomagał wszystkich potrzebujących pomocy: od bankrutujących zespołów i artystów, przez schroniska dla zwierząt, kocie azyle, organizacje (m.in.: Akcja dla Zwierząt VIVA, Fundacja La Strada, Amnesty International, Fundacja Inna Przestrzeń), tematyczne portale internetowe (m.in.: Arabia.pl, kobiety-kobietom.pl), aż po młodych gniewnych wizjonerów i animatorów, którzy przez lata znajdowali tu schronienie dla swoich inicjatyw.

Tego miejsca Warszawa nie powinna stracić! Jarek Guła z załogą CDQ

Kontakt:
cdq@cdq.pl, http://www.cdq.pl

# Fundacja Kopalnia Złota
ul. Burakowska 12, 01-066 Warszawa
Millennium Bank 83116022020000000086088750
(tytuł przelewu Darowizna-„Taca na CDQ”)
__
# Informujemy, że Fundacja Kopalnia Złota nie jest organizacja pożytku publicznego, w związku z czym darowizny nie podlegają odliczeniom podatkowym