Post 12 lip 2011, o 18:22

dot. psów i kotów w chinach

Witam wszystkich,

zwracam się na tutejszym forum ,ponieważ nie mam pojęcia gdzie indziej mogłabym uzyskać jakiś informacji dotyczących sytuacji zwierząt jakie mają miejsce w chinach, przeglądając ostatnio internet natrafiłam na przerażającą i kompletnie porażającą stronę http://www.ptroa.co.il/petition/ jest to dla mnie o tyle niezrozumiałe, że nie mogę przestać o tym myśleć, ciągle mam to co widziałam przed oczami, chciałabym się dowiedzieć czy da się coś zrobić z tym co tam się dzieje, nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce by zadawać takie pytania ale jak pisałam wcześniej nie wiem gdzie się z tym zwrócić a nie mogę bezczynnie siedzieć.
Jestem przekonana, że jest jakiś sposób by zapobiec temu co Chińczycy robią, nie chodzi mi o to by kategorycznie zaprzestali jadać psy i koty ponieważ jest to częścią ich kultury, chodzi tu o to by zdziałać coś w kierunku by zwierzęta przed oskórowaniem były zabijane, nie jestem w stanie sobie wyobrazić przez co one przechodzą.. zdzieranie skóry z żywego zwierzęcia ? to powinno być zabronione.. mam ogromną prośbę o poruszenie tego tematu, gdzie można się zwrócić, co robić.. chodzi tylko i wyłącznie o skrócenie cierpień tych zwierząt, oni żyją w przekonaniu, że ze żywego zwierzęcia łatwiej zdjąć skórę ,ponieważ zwierze jest jeszcze ciepłe, chyba nie zdają sobie sprawy, że po śmierci ciało nie jest od razu zimne i tak samo można by wykonać oskórowanie na martwym zwierzęciu pozbawiając go tego tragicznego bólu.

Proszę was o pomoc, nie wiem co robić, a coś trzeba, nie można się temu przyglądać, jesteśmy tu by pomagać a nie rozkładać ręce.

Czekam z niecierpliwością,
pozdrawiam