Post 26 mar 2011, o 20:06

Końska uczta na Torwarze

"Końska uczta na Torwarze"
23.03.2011

Kiedy przeczytałam tytuł, pomyślałam, że może Magda Gessler lub Robert Makłowicz postanowili wykonać pokaz gotowania z mięsem z koni w roli głównej. Myliłam się oczywiście, powinnam (?) chyba wiedzieć, że na Torwarze odbywają się jak pisze rp.pl "jedne z najbardziej prestiżowych i największe w tej części kontynentu halowe zawody jeździeckie." Określenie "prestiżowe" nie pasuje mi do sytuacji, w których eksploatuje się zwierzęta, należy ono zdecydowanie do cytowanego fragmentu. Zawody, w których udział dobrowolnie biorą jeźdźcy i zdecydowanie mniej dobrowolnie konie (o woli koni zapewne wyrobione przekonanie mają miłośnicy jeżdżenia na tych zwierzętach) obejmują m.in. ryzykowne skoki przez przeszkody. Przygotowano również program dla najmłodszych - niech się dzieci wprawiają w szowinizmie gatunkowym, dorosną, to i potem przyjdą i wykupią karnet za 90-500zł.

Gra toczy się o całkiem pokaźne sumy - pula nagród to ponad 100 tysięcy EURO. Puchary dla 3 zawodników ufundował naczelny miłośnik zwierząt, prezydent RP Bronisław Komorowski no i objął honorowy patronat nad imprezą. Ciekawe, czy fundował z własnych czy państwowych pieniędzy.