Post 17 lut 2019, o 11:05

WARSZAWA PRZYJAZNA DLA WEGAN-rankingu najbardziej....

:o

Obrazek
Warszawa wśród 10 najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie, 2019-02-11
http://www.national-geographic.pl/trave ... na-swiecie
Stolica wegeeldorado na mapie Europy? Na to wygląda. Tylko 3 inne europejskie metropolie znalazły się w globalnym zestawieniu miast najbardziej przyjaznych weganom.

Portal dla wegan i wegetarian Happycow.com opublikował ranking 10 najbardziej przyjaznych weganom miast. Podczas przygotowowywania zestawienia eksperci wzięli pod uwagę liczbę wegańskich restauracji (w promieniu 8 mil/ ok. 13 km), liczbę wegańskich/wegetariańskich lub oferujących wegemenu restauracji (w promieniu 5 mil/8km) i ogólne wrażenie, na ile przyjazne weganom wydaje się jest dane miasto (łatwość dostępu do wegańskich produktów, tempo rozwoju tego typu inwestycji).

W czołówce zestawienia znalazły się: 1. Londyn (110 wegańskich knajp), 2. Berlin (65) i 3. Nowy Jork (64). Na 7 miejscu uplasowała się Warszawa.

Autorzy zestawienia doliczyli się w stolicy 47 wegelokali i 112 przyjaznych wegetarianom. Jak komentują: „Zagęszczenie wegańskich restauracji w Warszawie sprawia, że można wprost spacerować od restauracji do restauracji”. Wśród topowych lokali wymienione zostały się m.in. restauracje sushi Edamame i Youmiko Vegan Sushi, włoska restauracja Leonardo Verde, Vegan Ramen Shop, Vege Miasto, Lokal Vegan Bistro i Vege Bistro. W stolicy przybywa restauracji oferujących kuchnię Bliskiego Wschodu, w tym FalafeLove, Vegan Na Moliera, Tel Aviv, Falafel Bejrut, Keboom.

W mieście bez większego trudu zjemy wegańskie lody - w Akwarium i Vegestacji, zdrowe wegańskie desery w Słodkim Bzie, a w Lokalu Dela Krem znajdziemy wegańskie ciasta i wypieki.

Oprócz tego na terenie Warszawy znajdują się stuprocentowo wegańskie sklepy spożywcze: Evergreen i TerraVege; wegański certyfikowany sklep z winami Solvino Bio, a nawet wegański sklep obuwniczy Amanas i... wegańskie salony manicure i pedicure: Salon Wisla i Nailed It.

To, na co zwracają uwagę redaktorzy Happycow.com, to różnorodność i możliwość sięgnięcia po danie praktycznie każdej kuchni - włoskiej, japońskiej, amerykańskiej czy tradycyjnej polskiej w wersji wegańskiej (weganie w Warszawie nie muszą rezygnować z gołąbków czy schabowego!).

Ewenemetem jest - jak zauważają - warszawska burgerownia Krowarzywa. Choć serwowane są tu tylko burgery bezmięsne, lokal jest dwukrotnym zdobywcą tytułu „Najlepszy burger w Warszawie”, czym dekluje "klasyczne" mięsne burgerownie.

Scena wegańskich knajp w Warszawie cały czas się rozwija i to w zaskakującym tempie.

Ranking 10 najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie wg Happycow.com
1. Londyn,
2. Berlin,
3. Nowy Jork,
4. Portland,
5. Tel Aviv,
6. Los Angeles,
7. Warszawa,
8. Toronto,
9. Praga,
10. Paryż.

Źródło: happycow.pl


pzdr.