Post 23 sie 2021, o 19:06

Cow-historia krów mlecznych, filmu Andrei Arnold...

:o


6.07.2021 Premiera filmu Andrei Arnold ze zdjęciami Magdaleny Kowalczyk w Cannes
https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,318 ... annes.html
Najnowszy pełnometrażowy film dokumentalny Andrei Arnold "Cow" będzie miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Autorką zdjęć jest Magdalena Kowalczyk.
Wielokrotnie nagradzana na festiwalu w Cannes brytyjska reżyserka i scenarzystka Andrea Arnold wraca na francuski festiwal z filmem dokumentalnym "Cow". Jego pokazy odbędą się w ramach nowej sekcji Cannes Premieres. Światowa premiera jest zaplanowana na 8 lipca.

Film jest historią życia dwóch krów mlecznych. Produkcja powstawała przez sześć lat. Kamera podąża za bohaterkami pokazując wyzwania przed jakimi stoją każdego dnia oraz emocje, które przeżywają w codziennych sytuacjach. "Cow" to też przypomnienie widzom jaką szczególną rolę dla ludzi odgrywają krowy i pokazanie wyjątkowego piękna tych zwierząt. - Kiedy patrzę na Lumę, jedną z naszych krów występujących filmie, widzę w niej cały świat - mówi Andrea Arnold.

Autorką zdjęć w "Cow" jest Magdalena Kowalczyk. Operatorka pracowała przy realizacji blisko trzydziestu etiud szkolnych i filmów dokumentalnych m.in. "Viva Maria!" Agnieszki Smoczyńskiej, "Tonia i jej dzieci" Marcela Łozińskiego, "Obcy na mojej kanapie" Grzegorza Brzozowskiego, "Warszawa: miasto podzielone" Erica Bednarskiego.

Za produkcję odpowiada Kat Mansoor z Halycon Pictures. Producentami wykonawczymi są Rose Garnett z BBC Film oraz Sandra Whipman i Maxyne Franklin (Doc Society). Agentem sprzedaży jest Mk2 Films.
Festiwal Filmowy w Cannes
Krowy zachowują się jak duże psy. Dlaczego więc zrobiliśmy z nich maszyny do rodzenia?
Anna Tatarska,15 lipca 2021 | 06:00
https://wyborcza.pl/7,101707,27315898,k ... smy-z.html
- Mój film to nie wegańska propaganda. Mięso to śmierć - to po prostu fakt. A życie krów na farmach przypomina los podręcznych - mówi nam Andrea Arnold. Laureatka Oscara pokazała właśnie w Cannes swój debiutancki dokument "Krowa".


„Ten film to próba dostrzeżenia krów. Zbliżenia nas do nich. Zobaczenia ich piękna i wyzwań, z jakimi się w życiu mierzą. Nie w sensie romantycznym, ale naprawdę. To film o rzeczywistości jednej mlecznej krowy i uznanie jej wielkiej służby wobec człowieka. Kiedy patrzę na naszą krowę Lumę, widzę w niej cały świat".

Tak o filmie „Krowa" („Cow") pisze Brytyjka Andrea Arnold. Twórczyni głośnych i nagradzanych fabuł „Fish Tank", „American Honey" i „Wichrowych wzgórz", nagrodzona Oscarem za krótki film „Osa", w wieku 60 lat debiutuje w Cannes w roli dokumentalistki. Za zdjęcia odpowiada Polka Magdalena Kowalczyk.


pzdr