Post 29 cze 2012, o 23:15

Schizofrenia moralna

Dzięki za wykład "Schizofrenia moralna" w Toruniu. To jest bardzo budujące, że chce Wam się przemierzać setki kilometrów po całej Polsce z wykładami - to jest bardzo potrzebne i jestem tego żywym przykładem.
Jestem ścisłym wegetarianinem od ponad 20 lat a tak od ponad 6 lat to z nie-wegańskich produktów zostało mi czasami mleko (te cholerne płatki) i buty sportowe skórzane :-(
Na ten moment nie wiem dlaczego tak sie stało z tym mlekiem i butami - może dlatego, że jakies tam wyrzuty sumienia skutecznie były zagłuszane przez konkretne liczby zwierząt, które uratowałem w latach młodości czy też przez to co robię teraz... sam nie wiem. Ale to się zmieniło i to tylko i wyłącznie dzięki temu wykładowi. Jakoś tak do mnie to dotarło, że jestem hipokrytą, że teraz stoi u mnie w kuchni parę zgrzewek mleka sojowego po 3,99 z biedronki a wychodząc na ulicę w skórzanych butach czuję się po prostu jak wieśniak (bez obrazy dla mieszkańców obszarów wiejskich :-))
Ale przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy i teraz już na pewno mogę im patrzeć prosto w oczy bo wreszcie jestem czyściutki jak łza.
Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję - w szczególności Katarzynie (bo to ona prowadziła ten wykład) - jeżeli dopadnie Ciebie kiedyś jakaś wątpliwość czy Twoje działanie ma sens to wiedz, że ma bardzo duży sens.
Naprawdę jestem taki szczęśliwy, że aż pojadę chyba zarżnąć jakiegoś hodowcę zwierząt futerkowych z tego szczęścia (ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE :-):-))
Dzięki.
L.