Post 14 lut 2010, o 12:48

Biblijne sygnaturki na karabinach

Kompletny odjazd, zobaczcie co znalazłem:

Nowa Zelandia usunie biblijne sygnaturki z karabinów

Nowa Zelandia poinformowała w czwartek, że usunie biblijne sygnaturki z wizjerów karabinów używanych przez jej żołnierzy w Afganistanie, ponieważ uważa, że są w tym kontekście niestosowne - mogłyby prowadzić do napięć na tle wyznaniowym.

Sygnaturki podające numer wersetu i oznaczenie księgi biblijnej znajdują się na wizjerach produkowanych przez amerykańską firmę Trijicon. Jednym z jej największych klientów jest od 1995 roku armia USA.

Firma podała na początku tygodnia, że do tej pory nikt jeszcze nie skarżył się na sygnatury cytatów z Pisma Świętego umieszczone na jej produktach. "Nie reklamujemy się z tym - powiedział dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Tom Munson. - Ale kiedy nas pytają, odpowiadamy, tak, są". Delikatne sygnatury pojawiają się wypukłymi literami na końcu kodu natowskiego numeru magazynowego NSN.

Oznaczenia na celowniku Advanced Combat Optical Gunsight, standardowo wykorzystywanym w specjalnych siłach operacyjnych amerykańskiej armii oraz przez żołnierzy z Nowej Zelandii, zawierają skrót "JN8:12" (w polskim zapisie: J 8,6), czyli sygnaturę biblijną, odsyłającą do wersetu z Ewangelii św. Jana - rozdział ósmy, wers 12 ze słowami Jezusa: "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia".

Inny z celowników - The Trijicon Reflex - nosi sygnaturę "2COR4:6" (2 Kor 4,6), odsyłającą do wersetu z 2 Listu św. Pawła do Koryntian: "Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa".


Więcej na tej stronie.